Kulki
Gatunek:
System: , , ,
Licencja:
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 191 KB
 

Kulki to gra logiczna. Podczas gry przesuwa się kulki na planszy w taki sposób aby tworzyły linie (poziomą, pionową lub na ukos). Jeżeli linia ma co najmniej pięć kulek to jest usuwana z planszy. W przypadku wykonania ruchu, który nie jest zakończony zbiciem, dodawane są w losowych miejscach i o losowych kolorach dodatkowe kulki. Należy dbać o to, aby w jak najmniejszej ilości posunięć tworzyć linie. Za każdą zbitą kulkę otrzymuje się odpowiednią ilość punktów. Gra kończy się gdy nie można wykonać ruchu.

Można wybrać trzy możliwe ustawienia: 5,7,9 kolorów, każde ustawienie odpowiada innej punktacji. Ilość kolorów decyduje z ilu możliwych kolorów losowane są kolory dostawianych kulek. Ilość kolorów odpowiedzialna jest za trudności gry – im mniej kolorów tym gra jest łatwiejsza, i odwrotnie; jeżeli ilość kolorów biorąca w grze jest duża to poziom trudności jest również duży.

Jak się poruszać?

– Należy wybrać myszką kulkę, którą ma być przesunięta
– Należy wybrać myszką puste pole, na które kulka powinna się przesunąć
– Kulka przesunie się tylko wtedy, gdy można narysować linię z obecnego położenia kulki do położenia docelowego w taki sposób, że przejścia pomiędzy polami mogą być wyłącznie przez wspólne boki.

 
 
Pobierz grę z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: gry do pobrania
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1730  razy.