The Witcher
Gatunek:
System: , , ,
Licencja:
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 940 MB
 

Wiedźmin to pierwsza polska gra komputerowa, która odniosła tak wielki sukces komercyjny na świecie. Mamy tu do czynienia z RPG opartym na twórczości Andrzeja Sapkowskiego – autora pięciotomowej powieści i dwóch tomów opowiadań o Wiedźminie Geralcie. Geralt jest mutantem stworzonym do walki z przeróżnej maści potworami za… pieniądze.

Komputerowa wersja historii Geralta ukazuje nam losy głównych bohaterów następujące po wydarzeniach zawartych w powieści. Gra bardzo dobrze wprowadza nas w klimat znany z kart książek dzięki ciekawej historii, doskonałym dialogom i dobrze nakreślonym postaciom. Geralt jak zwykle próbuje być neutralny i, jak zwykle, wpada w sam środek politycznych zawirowań.

Przed nami, więc wielogodzinne rozwiązywanie przeróżnych zagadek, wręcz kryminalnych, na bardzo wysokich szczeblach, ale także misje normalne dla wiedźmińskiego fachu, czyli rozprawianie się z setkami najrozmaitszych bestii. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o fabułę, jest konieczność podejmowania co jakiś czas decyzji, których skutki odczujemy dopiero po dłuższym czasie (przez co niemożliwym jest zapisywanie gry i sprawdzanie różnych wersji rozwoju wypadków -po prostu nie warto cofać się tak daleko gdy dotrze do nas skutek dawnej decyzji).

Do dyspozycji mamy sześć różnych stylów walki mieczem, które dobieramy swobodnie w zależności od przeciwnika, parę bardzo przydatnych zaklęć oraz przeróżne środki alchemiczne wspomagające organizm naszego wojownika. Wersja demonstracyjna pozwala nam poznać fragmenty prologu i pierwszego aktu gry.

 
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: gry do pobrania
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 965  razy.