Platforma: , , ,
Gatunek:
Dystrybutor:
Premiera: 27 Październik 2015

Uczestnik rozgrywki wciela się w odpowiedzialną rolę bohatera imieniem Jesse, który wraz z towarzyszami podejmuje próbę odnalezienia Zakonu i ocalenia ludzkości.

 

Opis:

Minecraft: Story Mode (Xbox One) to historia powstała na bazie legendarnego Minecrafta produkcji studia Mojang AB, która zapożyczyła od kultowego pierwowzoru charakterystyczną szatę graficzną stworzoną z sześciennych bloków. Za Story Mode odpowiada renomowane amerykańskie studio Telltale Games, znane choćby z takich pozycji jak The Walking Dead.

Fabuła dotyczy zagrożenia w obliczu jakiego staje świat i sytuacji, w której jedynym ratunkiem jest pomoc legendarnego Zakonu Kamienia. Uczestnik rozgrywki wciela się w odpowiedzialną rolę bohatera imieniem Jesse, który wraz z towarzyszami podejmuje próbę odnalezienia Zakonu i ocalenia ludzkości.

Tworząc grę tak podobną wizualnie do Minecrafta, twórcy z Telltale Games uczynili wyraźny ukłon w stronę jego fanów – powstała ona we współpracy z Mojang AB i jest estetycznie zupełnie różny od dotychczasowych produkcji studia, jednak gracze oczekujący rozgrywki w stylu Minecrafta także nieco się zdziwią, ponieważ Story Mode posiada pełnoprawną fabułę, a żeby posuwać akcję naprzód, będzie należało korzystać z systemu rzemiosła oraz rozwiązywać niełatwe logiczne zagadki.

Propozycja Telltale Games powinna się spotkać i z zainteresowaniem społeczności darzącej kultem legendarnego Minecrafta, i tych, którzy zdecydowanie wolą dopracowane, pełne światłocieni, kreskówkowe postacie z The Walking Dead, czy Tales From The Borderlands.

 

Zobacz zwiastun:

 
 
 

Katagoria: gry na konsole
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 488  razy.